Jak pozbyć się nadpotliwości?

Wykonywane w ramach: W zdrowym ciele, zdrowy duch!

Jak pozbyć się nadpotliwości?

Kiedy gruczoły potowe są zbyt aktywne?

W upalne dni, podczas wysokiej gorączki czy uprawiania sportu gruczoły potowe zwiększają swoją aktywność. Wówczas pot zalewa ciało, a parując chłodzi skórę.

Pot jest naturalnym termoregulatorem naszego organizmu i pojawia się w momencie ochrony nas przed przegrzaniem czy tez w sytuacjach stresowych.  Większości osób w takich przypadkach pomagają antyprespiranty.

 

Czasem gruczoły potowe zbyt mocno reagują na wysoką temperaturę lub czynniki emocjonalne i produkują zwiększoną ilość potu. Przyczyną czego mogą być zmiany hormonalne (dojrzewanie, menopauza), zjedzenie bardzo ostrych potraw lub wzmożony stres.

Niektórzy jednak pocą się bardzo obficie pod wpływem niewielkiego stresu, małego wysiłku fizycznego czy będąc pod wpływem niewielkich emocji. Związane jest to z tym, że osby te  maja wrażliwe, bardzo reaktywne gruczoły potowe. Wówczas pojawiają z mokre plamy potu na koszuli czy pot na dłoniach lub stopach.

Nadpotliwość jest co raz częściej występującym problemem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.

 

Czy wiesz, że:

standardowo osoba dorosła wydziela średnio  0,8 litra potu na dobę, a  podczas uprawiania sportu czy gorączki – nawet 10 l. Wilgoć na powierzchni skóry pozwala organizmowi utrzymać stałą temperaturę.

 

Jak leczyć nadpotliwość?

Jednym z najnowszych i mało inwazyjnych sposobów leczenia nadpotlwiości jest zastosowanie toksyny botulinowej (czyli oczyszczonego jadu kiełbasianego stosowanego m.in. w medycynie estteycznej)

Nadpotliowść możemy niwelować przez zastosowanie toksyny botulinowej (popularnego Botox’u) poprzez ostrzyknięcie:

  • pach
  • stóp
  • dłoni

Blokujemy wydzielanie się potu. Zabieg jest krótki a efekty długotrwałe, gdyż utrzymują się nawet do 12 miesięcy. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu Emla przez lekarza medycyny estetycznej.

 

Po zabiegu należy unikać aktywności fizycznej przez około 48 godzin, do 7 dni nie korzystać z sauny, solariów czy zabiegów krioterapii.

Więcej: https://skopia-ec.pl/zabieg/leczenie-nadpotliwosci/