STOP! WYPADANIU WŁOSÓW!

Wykonywane w ramach: Stop! Wypadaniu włosów

STOP! WYPADANIU WŁOSÓW!

Wypadanie włosów to spory problem zarówno dla mężczyzn jak i kobiet. Badania przeprowadzone dla Nivea w 2012 roku w wieku 15-65 lat wykazały, że aż 66 proc. z 800 kobiet biorących udział w ankiecie ma problem z wypadaniem włosów. Utratę włosów trudno powstrzymać, a jeszcze trudniej pobudzić ich odrost.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Przyczyn powodujących wypadanie włosów jest wiele m.in. niedobór witaminy D3, niedobór ferrytyny, czyli białka, niedobór kwasu foliowego, zarówno niedoczynność, jak i nadczynność tarczycy, choroby nowotworowe, cukrzyca. Przyczyną mogą być także inne czynniki tj: stres, oparzenie słoneczne, odmrożenia czy choroby skóry głowy tj. łuszczyca, grzybica, łojotokowe zapalenie skóry. Wypadanie włosów mogą także powodować: nieprofesjonalnie wykonane zabiegi farbowania, prostowania włosów, rozjaśniania, czy trwałej ondulacji.
Najważniejszym etapem w poszukiwaniu rozwiązania problemu jest właściwa diagnoza oraz poznanie przyczyny utraty włosów, tylko wtedy bowiem możliwe jest zastosowanie odpowiedniej metody leczenia.

Kiedy mówimy o zwiększonym wypadaniu włosów?

Za normę uznaje się wypadanie około 100-150 włosów na dobę. Są to włosy przygotowane do wypadania (tzw. fazie telogenu) Najczęściej wypadają w ciągu 2-4 miesięcy od przejścia z fazy poprzedniej, czyli katagenu.

Jak postępować w sytuacji nasilonego wypadania włosów?

Kluczowe jest aby w momencie pojawiania się problemu udać się do specjalisty dermatologa, który na podstawie oceny skóry głowy, badań specjalistycznym sprzętem oraz przeprowadzonego wywiadu zaproponuje odpowiednią metodę leczenia. Niewłaściwie dobrane i stosowane preparaty oraz metody leczenia mogą jedynie pogorszyć problem
Leczenie farmakologiczne zalecane przez dermatologa często uzupełnione jest o zabiegi pielęgnacyjne, które stanowią bardzo istotny etap w procesie leczenia. Zabiegi kosmetyczne sugerowane osobom mającym problem łysienia przez lekarza w zależności od przyczyn to: karboksyterapia, mezoterapia igłowa oraz lub iniekcje w skórę głowy z osocza bogatopłytkowego zasobnego w składniki odżywcze.

Więcej:  http://skopia-ec.pl/zabieg/diagnostyka/