Sposób na zdrowe stopy

Wykonywane w ramach: Ciesz się każdym krokiem

Sposób na zdrowe stopy

Dlaczego ważna jest odpowiednia pielęgancja stóp?

Co to jest podstawowy zabieg podologiczny? To pytanie najczęściej zadawane jest w gabinecie podologicznym. Podstawowy zabieg podologiczny to czynność, która powinna być cyklicznie wykonywana w gabinecie podologicznych przez wszystkie osoby dorosłe. Stopy noszą nas przez całe życie. To one odbierają praktycznie wszystkie czynniki takie jak ciężar naszego ciała, deformacje kostne czy źle dobrane obuwie. Profilaktyka mająca na celu zachowanie jak najdłużej zdrowych stóp jest czynnikiem warunkującym wygodę naszego życia.

Podstawowy zabieg podologiczny – sposób na zdrowe stopy.

Jak postępować aby nie odczuwać bólu stóp?

Każdego dnia  człowiek dorosły chodzi średnio 12 godzin,  dlatego tak ważne jest aby mieć zdrowe stopy.

Podstawowy zabieg podologiczny to zabieg mający na celu pielęgnację skóry oraz paznokci u stóp. Zabieg rozpoczyna się od wypełnienia z podologiem karty Pacjenta oraz szczegółowej konsultacji. Konsultacja i dokładny wywiad są kluczem do prawidłowej diagnostyki oraz oceny jakie czynniki wpływają na powstawanie takich zmian jak odciski, modzele, pękające pięty czy też wrastające paznokcie. Następnym etapem zabiegu jest opracowanie podeszwy z zrogowaceń , usunięcie odcisków i modzeli, jeśli występuje taka potrzeba, a następnie opracowanie płytki paznokciowej (skrócenie i wypolerowanie). Podolog po wykonaniu podstawowego zabiegu podologicznego dobiera odpowiednie preparaty do pielęgnacji.

 

Jak często należy wykonywać zabieg?

Zabieg u podologa należy do zabiegów profilaktycznych i w trosce o kondycję stóp powinien być wykonywany regularnie co ok 4 – 8 tygodni przez cały rok. Czas pomiędzy zabiegami jest uzależniony od aktualnej kondycji skóry stóp. Specjalista podolog podczas podstawowego zabiegu podologicznego może oprócz klasycznego pedicure wykonać również aplikacje klamry na wrastające paznokcie czy też usunąć odcisk, modzele, a nawet brodawki. Zabieg wykonuje się w technice na sucho aby dokładnie widać jakie deformacje i nieprawidłowości występują na stopach.

 

Więcej:

Podstawowy zabieg podologiczny