Zanieczyszczenia – Niweluj ich wpływ!

Wykonywane w ramach: Zanieczyszczenia - jak niwelować skutki?

Zanieczyszczenia – Niweluj ich wpływ!

Zanieczyszczenie powietrza stanowi poważny problem nie tylko dla układu oddechowego, ale także dla naszej skóry. Zarówno latem jak i zimą w wielu miejscowościach Polski sporym problem jest SMOG, szczególnie podczas zamglenia i bezwietrznej pogody, który spowodowany jest spalaniem niskiej jakości opału i emisją spalin do środowiska.

Jaki wpływ ma SMOG na naszą skórę?

Niekorzystny wpływ zanieczyszczonego powietrza to większe ryzyko nowotworów, chorób płuc czy problemów sercowo-naczyniowych, a skóra jest kolejnym organem, który znajduje się w bezpośrednim kontakcie z unoszącymi się zanieczyszczeniami powietrza.
W skład smogu wchodzą pyły niskocząsteczkowe (PM10, PM2,5), dwutlenki siarki, tlenki azotu, metale ciężkie (rtęć, ołów, kadm, chrom, mangan), WWA (między innymi benzopiren) oraz dioksyny, a także substancje karcerogenne.
Zanieczyszczenie powietrza ma wpływ na przyspieszony proces starzenia się skóry, a głównie na rozwój przebarwień, zwiększa ryzyko występowania chorób skóry, takich jak: trądzik, egzema, wypryski, alergie, a nawet nowotwory.

Zanieczyszczenia a proces starzenia

Proces starzenia skóry ulega przyspieszeniu poprzez wpływ wolnych rodników powodujących uszkodzenia komórkowe. Wolne rodniki osłabiają strukturę skóry na wszystkich poziomach, a im więcej uszkodzeń międzykomórkowych, tym bardziej pogarsza się jakość i kondycja skóry.
Może dojść także do stresu oksydacyjnego, czyli zaburzenia równowagi pomiędzy wolnymi rodnikami (utleniaczami), a antyoksydantami (przeciwutleniaczami) w organizmie. Dopóki utrzymuje się między nimi równowaga, system funkcjonuje prawidłowo. W sytuacji wzrostu ilości wolnych rodników lub spadku aktywności antyoksydantów, dochodzi do stresu. Jednym z czynników, które powoduje stres oksydacyjny jest właśnie zanieczyszczenie powietrza.

Jak możemy pomóc naszej skórze?

Bardzo ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry, zarówno ta codzienna jak i profesjonalna w gabinecie kosmetycznym, dostarczająca skórze antyoksydantów, kluczowych walce z wolnymi rodnikami, a także działająca uszczelniająco na płaszcz hydrolipidowy oraz ochronnie.
Współczesna technologia oferuje różne rozwiązania. Jednym z profesjonalnych rozwiązań do walki z zanieczyszczoną skórą jest innowacyjna technologia oczyszczania skóry wodorem – Hydroimpact.

Zabieg bezpieczny, nieinwazyjny i bezbolesny.

Hydroimpact – wodorowa terapia skóry to:

  • zabieg antySMOGowy (oczyszczanie skóry twarzy z zanieczyszczeń)
  • usuwanie wolnych rodników (odpowiedzialnych za procesy starzenia)
  • doTLENienie skóry

Poprzez działanie czystego wodoru zatrzymuje procesy starzenia komórek, redukując wolne rodniki. Wodorowe oczyszczanie ma szerokie zastosowanie zarówno w pielęgnacji twarzy nastolatków oraz osób dojrzałych. Dzięki wykorzystaniu trzech technologii: oczyszczania wodorem, elektroporacji, a także fali radiowej Hydroimpact doskonale sprawdza się w walce ze starzeniem skóry.

Więcej: http://skopia-ec.pl/zabieg/hydroimpact-wodorowa-terapia-skory/

Inne metody:

  • oksygenowe terapie tlenowe
  • mezoterapiie, czyli koktajle antyoksydantowe
  • terapie na bazie witaminy C, lub A
  • zabiegi z kwasem ferulowym

Więcej: http://skopia-ec.pl/zabieg/sesderma-medyczne-peelingi-chemiczne/

Warto również stosować maskę z filtrem HEPA, aby chronić się przed zanieczyszczeniami powietrza, szczególnie wtedy gdy dopuszczalne normy są przekroczone.