Cera naczynkowa – Jak sobie radzić?

Wykonywane w ramach: Zdrowa i piękna skóra

Cera naczynkowa – Jak sobie radzić?

Jak zadbać o naczynka?

Trwale rozszerzone naczynia krwionośne mogą występować jako pojedyncze zmiany lub rumień, zlokalizowane na nosie, policzkach czy udach. Siatka popękanych naczyń najczęściej doskwiera nam na policzkach, szyi oraz dekolcie. Nieestetyczne zmiany naczyniowe nasilają się na skutek zmiany temperatur, przebywania w klimatyzowanych i nadmiernie ogrzewanych pomieszczeniach, a także pod wpływem emocji, głównie stresu.

Czym charakteryzuje się cera naczynkowa?

Cera naczynkowa nie jest chorobą. Charakteryzuje się ona tym, że zbyt płytko w skórze są umiejscowione naczynka. Naczynia naturalnie rozszerzają się pod wpływem skoków temperatur, ciśnienia i emocji, a następnie wracają do pierwotnej formy.
Na szczęście widoczność naczynek można zmniejszyć za pomocą odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów kosmetycznych. Cerę naczynkową warto leczyć nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych, aby nie doprowadzić do powstania trądziku różowatego.

Jak pozbyć się popękanych naczynek oraz rozszerzonych naczyń?

Pielęgnacja cery naczyniowej jest bardzo wymagająca i długotrwała. Medycyna estetyczna oraz kosmetologia dysponuje szeregiem rozwiązań dla skóry naczyniowej. Jak zatem wybrać te najskuteczniejsze? Szeroki wachlarz profesjonalnych zabiegów daje możliwość doboru najlepszego zabiegu dla każdej z osób.

Laseroterapia

W niwelowaniu zmian naczyniowych najpopularniejszą techniką jest laseroterapia. Dobór odpowiedniej technologii laserowej oraz parametrów jest kluczem do prawidłowo wykonanego zabiegu.

Więcej:

Laserowe zamykanie naczyń na twarzy i ciele

Jakie metody terapii można zastosować, w przypadku przeciwwskazań do laseroterapii

Medyczne peelingi chemiczne bazujące na kwasie azelainowym. Kwas azelainowy, oprócz swoich właściwości seboregulujących i przeciwtrądzikowych, ma działanie regulujące pracę naczyń, wykazuje właściwości depigmentujące, a także wycisza skórę.

Więcej:

Sesderma – medyczne peelingi chemiczne

„Innowacyjna technologia mikronakłuć Nanopore™ pobudzająca procesy regeneracyjne w skórze oraz stymulująca jej odnowę. Nanopore pobudza reakcje przeciwzapalne, które uruchamiają kaskadę zdolności naprawczych.”

Więcej: http://skopia-ec.pl/zabieg/nanopore-mezoterapia-mikroiglowa/

Dagmara Nowak, kosmetolog