Opadające powieki- jak temu zaradzić?

Wykonywane w ramach: Zdrowe oczy

Opadające powieki- jak temu zaradzić?

Co to jest blefaroplastyka?

Blefaroplastyka czyli korekcja powiek jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na usunięciu nadmiaru tkanki na powiekach. Zabieg ten ma na celu wycięcie nadmiaru skóry z powiek, który powoduje tzw. opadające powieki oraz niejednokrotnie ogranicza pole widzenia.

Obwisła skóra na powiekach powoduje dyskomfort życia oraz niską samoocenę. Chirurgiczna korekcja powiek jest najbardziej efektywnym zabiegiem podczas którego radykalnie jest usuwany nadmiar skóry.

Kto najczęściej decyduje się na  zabieg blefaroplastyki?

Na zabieg najczęściej decydują się osoby, które :

– mają opadające powieki, przez co odczuwają dyskomfort związany z ograniczonym polem widzenia,

– posiadają wiotką skórę powiek

– posiadają nadmiar skóry powiek przez co odczuwają dyskomfort estetyczny

– mają opuchnięte powieki

 

Czy zabieg jest wykonywany w znieczuleniu?

Pacjent podczas zabiegu  jest znieczulany miejscowo lub poddawany jest pełnemu znieczuleniu (analgosedacji). Daje to  komfort przeprowadzenia zabiegu dla lekarza oraz brak jakiegokolwiek bólu u pacjenta.

 

Jakie są procedury przed i po zabiegowe?

Przed zabiegiem pacjent odbywa konsultacje z lekarzem podczas, której omawiane są oczekiwania pacjenta, możliwości i metody usunięcia problemu oraz możliwe do osiągnięcia efekty po zabiegu. Lekarz ocenia także przeciwwskazania do zabiegu oraz informuje o koniecznych badaniach do zabiegu.

Zabieg trwa do 60 min. a pacjent po zabiegu udaje się do domu. Nie ma potrzeby zostawania w placówce po zabiegu. Po tygodniu pacjent powinien pojawić się na wizycie kontrolnej podczas której najczęściej ściągane są już szwy.

Po zabiegu ważne jest stosowanie  się do zaleceń chirurga, m.in. należy unikać przebywania na słońcu, nie stosować soczewek kontaktowych, nie nakładać makijażu co najmniej przez okres 7 dni po zabiegu. Ważne jest także unikanie intensywnego wysiłku fizycznego oraz uprawiania sportu przez okres około 2 tygodni po zabiegu.

Więcej: https://cm-skopia.pl/uslugi/okulistyka-krakow/